organizacja-bn

Numery i pakiety startowe będą wydawane w sobotę 12-16 i niedzielę od godziny 8.00 (do 12:30 dla biegu symbolicznego). Jedno stanowisko to 200 numerów. Stanowiska są podzielone numerami: 1-200, 201-400, 401-600, 601-800, 801-1000, 1001-1200 itd. Numer startowy jest jednorazowy, dlatego możesz go zatrzymać po biegu.

 • Bieg główny na 10 km – Blisko 2500 uczestników, numery startowe są numerowane
 • Bieg symboliczny na 1918 m – blisko 300 uczestników, numery startowe mają symboliczny napis, nie sa numerowane.
 • Bieg Młodego Marszałka 100 i 400 metrów – ograniczona liczba 100 numerów na dystans.

Sobota, 10 listopada

Pakiety startowe będzie można odebrać już w sobotę w  holu Stadionu Olimpijskiego pod trybuną główną (Stadion olimpijski, ten duży żużlowy) w godzinach 12-16. Wąsy można będzie sobie namalować w dniu biegu w specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Można odebrać pakiet za inna osobę. W tym celu niezbędne jest przekazanie podpisanego oświadczenia przez osobę, za którą odbieramy pakiet – POBIERZ

Już w sobotę można również zapisywać dzieci na Bieg Młodego Marszałka.

Kapsuła czasu

Okolicznościowe kartki do wrzucenia do kapsuły czasu lub wysłania znajomym będą wystawione w Izbie Pamięci Wrocławskiego Sportu. Tam też znajduje się nasza biegowa kapsuła czasu. Izba Pamięci będzie otwarta w sobotę i w niedzielę.

 

Niedziela, 11 listopada

Plan minutowy naszej imprezy:

 • 8.00 – 10.30 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów.
 • 10:40 Wspólne zdjęcie na płycie stadionu lekkoatletycznego. (fotograf będzie na trybunie aby wszystkich objąć)
 • 10:50 Wspólna rozgrzewka z Fitness Academy
 • 11:05 Wspólne zaśpiewanie hymnu narodowego
 • 11.11 Start Biegu na 10 km.
 • 12.41 Koniec Biegu na 10 km.
 • 12.45 Bieg Młodego Marszałka na 100m i 400m, zbiórka pod brama startową. (w odstępach, najpierw bieg na 100m)
 • 13.00 Start Biegu Symbolicznego na 1918m
 • 13:30 Dekoracje najlepszych zawodniczek i zawodników Open i kat. wiekowych oraz dekoracja OMW i prawników.

Parking i dojazd

Wszystkich uczestników biegu zachęcamy do przybycia na Stadion Olimpijski komunikacją miejską. Kursują tu tramwaje 9, 17 i 33. W dniu 11 listopada na całym kompleksie poza naszą imprezą odbywają się jeszcze trzy inne wydarzenia. W związku z czym dojazd, wjazd i zaparkowanie na terenie stadionu może być bardzo trudne.

 • Wjazd i wyjazd na teren Stadionu Olimpijskiego będzie możliwy tylko od al. Paderewskiego 35 do godziny 10:45 oraz od ulicy Mickiewicza od 10:45 do 12:00 (przed 10:45 brama od ul. Mickiewicza będzie zamknięta). Wjazd na teren stadionu jest odpłatny – 3 zł.
 • Utrudnienia z wjazdem ale też i wyjazdem będą trwały do ok. godziny 13:15 ze względu na bieg symboliczny, który odbędzie się o godzinie 13:00. W związku z czym sugerujemy wyjazd z biegu najwcześniej od 13:15.

Działanie biura zawodów w dniu biegu

To samo miejsce co w sobotę czyli hol pod trybuną główna Stadionu Olimpijskiego.

Biuro zawodów działa od 8 do godziny 10.30 dla biegu głównego i do 12:30 dla biegu symbolicznego. Dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie i odbieranie numerów. Po dziesiątej trzydzieści również można będzie odebrać numer startowy, jednak proszę traktować to jako ostateczność dla spóźnialskich.

Na liście startowej są jedynie osoby z opłaconym startem. Numery zostały już nadane. Możesz go sprawdzić na liście startowej w internecie lub przed biegiem. Lista startowa będzie wywieszona przy wejściu do biura zawodów. Aby odebrać numer należy podejść do właściwego stanowiska podać swój numer, podpisać oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność i braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia wysiłku. Oświadczenia będą przygotowane na każdym stoliku w biurze zawodów.

PROWADZIMY ZAPISY RÓWNIEŻ W DNIU BIEGU. OPŁATA STARTOWA W DNIU BIEGU WYNOSI 100 zł dla biegu głównego i 50 zł dla biegu symbolicznego do wyczerpania puli miejsc startowych.

Pakiet startowy

Każdy z uczestników biegu otrzymuje pakiet startowy. W jego skład wchodzą:

 • numer startowy
 • medal na mecie
 • posiłek regeneracyjny (wydawany na numer startowy)
 • woda w puszkach (na mecie)
 • sztormiak biało-czerwony
 • wąs (malowany w biurze zawodów)
 • kartka dostępna w Izbie Pamięci Wrocławskiego Sportu (obok biura zawodów)

Koszulka biegu

Koszulki biegu będą wydawane w osobnym stanowisku w biurze zawodów tylko osobom, które zgodnie z terminem do 14 października ją zamówiły i opłaciły. Będzie możliwość kupienia koszulki jako, ze udało nam się jeszcze domówić kilkadziesiąt egzemplarzy jednak już tylko w rozmiarach i fasonach do wyczerpania zapasów.

Dodatkowy sztormiak biegu

Osoby, które zamówiły dodatkową sztukę sztormiaka będą go odbierać przy odbiorze pakietów startowych w biurze zawodów.

Wąs biegu

W biurze zawodów zostanie przygotowane stanowisko ze stemplami, którymi można ozdobić swoją twarz. Nie używamy zwykłego tuszu a zmywalnej farby do twarzy. Aby wąs się nie rozmazał po wykonaniu stempla farba musi nieco wyschnąć. Obowiązuje samoobsługa.

Strefy startowe

Przygotowane będą dwie główne strefy startowe. Początek biegu jest zarezerwowany dla osób, które biegną na czasy poniżej 50 minut, głównie takie, które chcą powalczyć o wynik. Wszystkie osoby biegające bardziej dokładnie i  chcące przede wszystkim uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości zapraszamy do drugiej strefy czasowej na deklarowane czasy powyżej 50 minut.

Pomiar czasu

Kolejność na mecie jest wyznaczana dzięki czipom umiejscowionym w numerach startowych. Pierwsze pięćdziesiąt osób, które pojawią się na mecie jest klasyfikowana wg. czasu brutto. Wszyscy pozostali wg. czasu netto.

Depozyt

Na uczestników biegu czeka depozyt przygotowany w biurze zawodów. Zostawiając torbę zostanie do niej przymocowana kartka z Twoim numerem startowym. Dlatego pamiętaj aby po zakończonym biegu nie chować od razu numeru a dopiero po odbiorze torby. Depozyt jest bezpłatny.

Posiłek regeneracyjny i strefa biegacza

Dla zawodników, który ukończą bieg przygotowaliśmy Posiłek regeneracyjny. Będzie to gorąca zupa wydawana na numer startowy. Miejsce to będzie znajdować się za metą biegu.

Szatnie i natryski

Dla uczestników biegu są przygotowane szatnie oraz natryski umiejscowione pod trybuna główną.

Nagrody

W kategorii Open, pierwsze trójki K+M biegu na 10 km otrzymają pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe.

Po tej dekoracji zostaną nagrodzone pierwsze trójki kategorii wiekowych. Kategorie nie dublują się z kategorią Open. Oznacza to, że osoba znajdująca się na podium kategorii Open nie będzie wyczytywana w kategorii wiekowej.