organizacja-bn

Zebraliśmy najważniejsze informacje organizacyjne, które mogą cię interesować przed biegiem.

Piątek

Pakiety startowe tj. numer oraz czapkę oraz dla wcześniej zapisanych koszulkę będzie można odebrać już w piątek w sklepie sportowym Decathlon Bielany w godzinach 16-20. Ze względów logistycznych woda będzie do odbioru w dniu biegu na mecie. Wąsy można będzie sobie namalować w dniu biegu w specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Można odebrać pakiet za inna osobę. W tym celu niezbędne jest przekazanie podpisanego oświadczenia przez osobę, za którą odbieramy pakiet – POBIERZ

Już w piątek można również zapisywać dzieci na Bieg Młodego Marszałka.

Sobota

Plan minutowy naszej imprezy:

 • 8.00 – 10.30 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów.
 • 11.11 Start Biegu na 10 km.
 • 12.30 Koniec Biegu na 10 km.
 • 12.35 Bieg Młodego Marszałka
 • 12.40 Dekoracje najlepszych zawodniczek i zawodników
 • 13.00 Koniec zawodów

Parking i dojazd

Wjazd na parking na terenie Stadionu Olimpijskiego jest bezpłatny w godzinach 8-10.30, tylko od strony al. Paderewskiego 35. Wzdłuż alei jest parking gdzie zmieści się spora liczba samochodów. Wjazd na hasło „NIEPODLEGŁA” bezpłatny.

Jednocześnie prosimy o nieparkowanie samochodów wzdłuż trasy biegu. Samochody, które będą tarasować trasę biegu zostaną odholowane. Zobacz całą trasę biegu.

Na bieg można również dojechać tramwajem lini 9,17 i 33. Przystanek Stadion Olimpijski.

mapka-niepodleglosci-2016_nowa

Działanie biura zawodów w dniu biegu jest umiejscowione na Stadionie Olimpijskim.

Numery i pakiety startowe będą wydawane od godziny 8.00. Wszystko w sześciu stanowiskach w okrągłym dmuchanym czarno-niebieskim namiocie. Jedno stanowisko to ok. 200 numerów. Stanowiska są podzielone numerami: 1-200, 201-400, 401-600, 601-800, 801-1000, 1001-1200. Numer startowy jest jednorazowy, dlatego możesz go zatrzymać po biegu.

Biuro zawodów działa do godziny 10.30. Dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie i odbieranie numerów. Po dziesiątej trzydzieści również można będzie odebrać numer startowy, jednak proszę traktować to jako ostateczność dla spóźnialskich.

Na liście startowej są jedynie osoby z opłaconym startem. Numery zostały już nadane. Możesz go sprawdzić na liście startowej w internecie lub przed biegiem. Lista startowa będzie wywieszona przy wejściu na stadion lekkoatletyczny AWF. Aby odebrać numer należy podejść do właściwego stanowiska, podpisać oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność i braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia wysiłku. Oświadczenia będą przygotowane na każdym stoliku w biurze zawodów.

PROWADZIMY ZAPISY RÓWNIEŻ W DNIU BIEGU. OPŁATA STARTOWA W DNIU BIEGU WYNOSI 100 zł.

Pakiet startowy

Każdy z uczestników biegu otrzymuje pakiet startowy. W jego skład wchodzą:

 • numer startowy
 • medal na mecie
 • posiłek regeneracyjny (wydawany na numer startowy)
 • woda
 • czapka biegowa
 • wąs (malowany przez hostessy na biegu)

 

Pomiar czasu

Kolejność na mecie jest wyznaczana dzięki czipom umiejscowionym w numerach startowych. Pierwsze pięćdziesiąt osób, które pojawią się na mecie jest klasyfikowana wg. czasu brutto. Wszyscy pozostali wg. czasu netto.

Depozyt

Na uczestników biegu czeka depozyt przygotowany w namiocie. Zostawiając torbę zostanie do niej przymocowana kartka z Twoim numerem startowym. Dlatego pamiętaj aby po zakończonym biegu nie chować od razu numeru a dopiero po odbiorze torby. Depozyt jest bezpłatny.

Posiłek regeneracyjny i strefa biegacza

Dla zawodników, który ukończą bieg przygotowaliśmy Posiłek regeneracyjny. Będzie to gorąca zupa wydawana na numer startowy. Miejsce to będzie znajdować się za metą biegu.

Szatnie i natryski

Dla uczestników biegu są przygotowane szatnie oraz natryski umiejscowione pod trybuna główną.

Nagrody

W kategorii Open, pierwsze trójki K+M biegu na 10 km otrzymają pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe.

Po tej dekoracji zostaną nagrodzone pierwsze trójki kategorii wiekowych. Kategorie nie dublują się z kategorią Open. Oznacza to, że osoba znajdująca się na podium kategorii Open nie będzie wyczytywana w kategorii wiekowej.