Z dumą możemy poinformować, że zostaliśmy oficjalnym partnerem Biegu Stulecia w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Co to za inicjatywa i jak można być jej częścią?

Stawiamy przed sobą ambitny cel: 100 Biegów Niepodległości w 100 miastach z udziałem 100 000 osób ma być największym biegiem świata. Ambasadorami projektu, mającego w dużej części elementy edukacyjne, zostały kultowe formacje muzyczne: Czerwone Gitary, No To Co, Trubadurzy, Skaldowie, TSA oraz Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego (w 2018 obchodzić będzie 70-lecie). Wszyscy zadeklarowali występ w galowym koncercie 100-lecia w Sali Kongresowej w Warszawie 11 listopada.

Wyjątkowość tego przedsięwzięcia, to:

  • wszystkie biegi odbędą się 11 listopada 2018 roku na dystansie 10 km ze startem o godz. 11:11;
  • wszystkie osoby pobiegną w jednakowych koszulkach;
  • wszystkie, niezależnie od miasta w którym pokonywać będą 10 km, otrzymają na mecie jednakowe medale i dyplomy, a zwycięzcy – jednakowe nagrody.

Jeśli są na to Państwo zdecydowali, to zapraszamy do wspólnego działania. Można się zapisać na tę inicjatywę na www.biegstulecia.pl.

UWAGA! Zapisanie się do inicjatywy Bieg Stulecia nie oznacza jednoczesnego zapisania się na którykolwiek z biegów organizowanych w tym czasie w Polsce.

Takie przedsięwzięcie wymaga ogromnej pracy i zdyscyplinowania wszystkich podmiotów zaangażowanych w godne uczczenie 100-lecia niepodległości, a zwłaszcza tych osób, które mają chęć udziału w zawodach 11 listopada 2018 roku. Rejestracja rozpoczęła się 23 listopada 2015 roku, ale bez wskazania miejsca startu. Można jedynie określić swą preferencję co do miasta, natomiast ostateczną decyzję należy podjąć w roku 2018, rejestrując się wówczas poprzez stronę wybranego biegu.